Street View vás vynese na oběžnou dráhu!
Když jsme byli malí, chtěli jsme být různými lidmi. Nejdříve naše fantazie začínaly na zvířatech – chtěli jsme být dinosaury, poté pejsky nebo kočičkami. Potom jsme chtěli být draky nebo princeznami. Jak jsme rostli, rostli s námi i naše vize. Toužili jsme najednou být například horolezci nebo zpěváky, herci, zpěvačkami nebo astronauty. Ti, co se jako malí opravdu chtěli stát astronauty, těm se to dnes může dokonce splnit. Žijeme totiž ve světě technologií, které nás opravdu mohou přenést během zlomku vteřiny na oběžnou dráhu, a to dokonce z pohodlí domova. První snímky Google Street View totiž ukazují svět mimo planetu Zemi.
Od poloviny července se tak díky Street View můžeme z našeho obývacího pokoje nebo z dětského pokojíčku přenést až na oběžnou dráhu. Až tak se aktuální technologie posunuly dopředu. Jedná se o první sbírku Street View ve stavu bez tíže. Díky této aplikaci a vymoženosti se můžou uživatelé dostat prostřednictvím patnácti modulů Mezinárodní vesmírné stanice ISS na oběžnou dráhu. Můžete si tak lehce prohlédnout z tři sta šedesáti stupňů svět mimo naši planetu, který do poloviny letošního července znali jenom astronauti. Sbírka Street View tak bude obsahovat snímky i s anotacemi, které ale budou dostupné pouze pomocí aplikace pro muzea Google Arts & Culture.
Splňte dětem jejich astronautské sny!
Když se budete v mapách Google chvilku orientovat, nezapomeňte dětem ukázat vesmírné stanice, kde budou opravdu k dispozici jasné a užitečné informace o tomto světě. Děti (i dospělí) se tak stanou na chvilku vážně astronauty, jimiž se chtěli stát. Dočtete se u jednotlivých snímků i zajímavé informace, které vám přiblíží svět astronautů. Budete tak hned vědět, kde se astronauti cvičí, jak se udržují v kondici, jaké jídlo jedí, kde ho přepravují, kde provádějí jakékoliv vědecké experimenty.
Jedná se o první snímky, které se zveřejní pomocí Street View z místa mimo planetu Zemi. Tento projekt je však umožněn také díky spolupráci s NASA a Evropskou kosmickou agenturou, díky kterým jsou snímky z digitálních zrcadlovek a z dalších zařízení, jež byly vytvořeny i ve vesmírných stanicích.